Ubezpieczenie mieszkań i domów

Istota ubezpieczenia mieszkania lub domu

Konieczność posiadania ubezpieczenia mieszkania lub domu wydaje się sprawą oczywistą. Okazuje się jednak, iż większość osób  żyje w pewnego rodzaju ułudzie – wydaje im się, iż są ubezpieczeni. Banki podczas udzielania kredytu hipotecznego wymagają takowego mieszkania, bardzo często oferując swoje ubezpieczenie. Oczywiście cena jest bardzo kusząca i dlatego wiele osób się na nią decyduje. Oczywiście bez uprzedniego dokładnego sprawdzenia warunków ubezpieczenia. Ubezpieczenia takowe zazwyczaj obejmują tylko mury, bez wyposażenia i to na wypadek konkretnych zdarzeń. Tak pospolite rzeczy jak zalania czy też pożary zwyczajowo nie są objęte takowym ubezpieczeniem.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest posiadanie dedykowanego ubezpieczenia domu lub mieszkania. W swojej ofercie posiadamy takie ubezpieczenia. Na podstawie przeprowadzonej analizy potrzeb klienta oceniamy, jakie produkty ubezpieczeniowe mogą być najodpowiedniejsze. Dla nas najważniejszym elementem jest zakres ubezpieczenia. Najkorzystniejszym wariantem są zazwyczaj rozwiązania typu „all risk”, obejmujące wszystkie ryzyka nazwane i nienazwane. posiadające jednak również zestaw zjawisk wykluczonych.

W kategorii kradzieży z włamaniem policyjne raporty nie wyszczególniają włamań do mieszkań i domów. Można jednak podejrzewać, iż stanowią one co najmniej połowę tego typu przestępstw. W roku 2010 było 140 085 kradzieży z włamaniem, w roku 2017 było ich tylko 65 514, niestety, rok 2018 zakończył się znaczącym wzrostem włamań. Warto więc zainwestować w swoje własne bezpieczeństwo, nie tylko w sposób aktywny, poprzez inwestowania w zabezpieczenia antywłamaniowe, lecz również w zabezpieczenie pasywne, pozwalające minimalizować skutki już dokonanego włamania.

Jaka jest cena ubezpieczenia mieszkania lub domu?

Cena ostateczna produktu ubezpieczeniowego, mającego chronić dom lub mieszkanie, jest zawsze wypadkową wielu czynników. Każdy z nich może mieć kluczowe znaczenie.

Najważniejszymi czynnikami, mogącymi wpływać na cenę ubezpieczenia są:

  • metraż mieszkania lub domu
  • piętro, na którym znajduje się dane mieszkanie
  • wiek budynku
  • zastosowane materiały podczas budowy (związane z wymaganiami dot. palności budynku)
  • zakres ubezpieczenia
  • wartość ubezpieczonego mienia

Każdy z zakładów ubezpieczeń posiada swoje algorytmy, które na podstawie wprowadzonych danych wyceniają, ile wynosi cena konkretnego zakładu ubezpieczeń. Stąd też mogą brać się znaczące rozbieżności w wycenach. Wynika to przede wszystkim z faktu kierowania się innymi kryteriami jak i ustalania współczynnika ich udziału w ogólnej wycenie.

Co możemy zaoferować?

Nasza oferta jest dopasowana do potrzeb klienta. Wykonujemy analizę potrzeb, dzięki czemu mamy wiedzę, jakie rozwiązania dla klienta będą najodpowiedniejsze, a które w ogóle nie będą brane pod uwagę. Wykorzystujemy swoje doświadczenie, by móc znaleźć rozwiązania najbardziej optymalne, będące również jak najbardziej w zasięgu naszych klientów. Bazując na ofertach wielu zakładów ubezpieczeniowych jesteśmy w stanie przygotować produkt niemalże na miarę każdego klienta, który zabezpieczy jego interesy i zapewni mu przede wszystkim spokój na cały czas trwania umowy ubezpieczeniowej.